23 października uczniowie klas I- III wybrali się do MGCK w Izbicy Kujawskiej na przedstawienie teatralne o charakterze edukacyjno- profilaktycznym, finansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych. 

Spektakl pt: „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce” adresowany dla uczniów klas I- III opowiadał o pewnej księżniczce, która objadała się słodyczami, uwielbiała pić coca- colę i stroniła od owoców i warzyw. Dziewczynka zrozumiała swój błąd dopiero wtedy, gdy dopadł ją ból brzucha. Księżniczka postanowiła szukać pomocy i w tym celu zakupiła nawet magiczny kamień od Czarownika, by uniknąć zdrowej diety. Jednak magiczny kamień okazał się być zwykłym głazem… Dzięki pomocy Tygryska księżniczka przekonała się, że „zdrowe odżywianie to prawdziwe czary”. Aktorzy zachęcali widzów, aby prowadzić zdrowy tryb życia- zdrowo się odżywiać i zadbać o ruch na świeżym powietrzu. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Niektórzy uczniowie wzięli w nim aktywny udział. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

[ Tekst: Sylwia Śledzińska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *