W piątek, 3 listopada, uczniowie klas 1-4 pod czujnym okiem opiekunów wzięli udział w wycieczce autokarowej do multikina we Włocławku, na film pt. „Pati i klątwa Posejdona”. Film ma wiele walorów edukacyjnych. Pati to rezolutna myszka, mieszkająca w starożytnej Grecji i marząca o tym, by zostać wielką bohaterką. Zazdrosny Posejdon zażądał, by mieszkańcy miasta zbudowali mu tak wspaniały pomnik jak ten, który postawiono Zeusowi. Pati wraz ze swoimi najlepszymi kompanami wyruszyła na poszukiwanie tajemniczego klejnotu, by ocalić mieszkańców przed gniewem boga mórz i oceanów. Podczas wyprawy główna bohaterka musiała wykazać się sprytem i odwagą. „Pati i klątwa Posejdona” to olśniewająca, pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji animacja, która zachwyciła naszych uczniów. Przygody dzielnej myszki mogą być ciekawym wstępem do przeprowadzenia lekcji m.in. na temat bohaterów greckiej mitologii i ich przygód, czy rozważań na temat takich wartości, jak przyjaźń i wiara w siebie.

[ Tekst: Anna Buziewska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *