,, Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze” i ,,Noc Andrzeja świętego przyniesie narzeczonego” to przysłowia, które przybliżają tematykę czasu przypadającego w nocy z 29 na 30 listopada. O popularności andrzejek świadczy to, że w tym czasie wciąż chętnie bawimy sięw odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość.

30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowaniem tradycji                i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają przenieść się w świat fantazji i marzeń pobudzając wyobraźnie, jednocześnie odrywając się od rzeczywistości.

W tym roku zabawa andrzejkowa odbyła się w dwóch grupach. Klasy młodsze bawiły się w godzinach przedpołudniowych.  Imprezę andrzejkową rozpoczęli wychowawcy organizując w klasach słodki poczęstunek. Następnie zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy, która odbyła się na sali gimnastycznej od godziny 9.00 do 12.00. Zabawę uświetnili Animatorzy, którzy fantastycznie zaciekawili swoimi pomysłami, wróżbami i zabawami wszystkie dzieci. Klasy starsze zaczęły zabawę z kolei w godzinach popołudniowych. W trakcie zabawy odbył się konkurs zorganizowany przez Lidię Andrzejewską i Jakuba Płacheckiego na najładniej zaśpiewaną Polską Piosenkę ”PIOSENKA  Z IMIENIEM”. W grupie młodszej nagrody zdobyli: Eliza Adrian, Uczniowie klasy I oraz uczniowie klasy III. W grupie starszych uczniów nagrodę zdobyli:

 I miejsce – Antonina Kujawska klasa VI,

 II miejsce Kornelia Policzańska klasa IV,

 III miejsce uczniowie klasy V.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim artystą za udział w konkursie.

Symbole wiedzy magicznej, świece, balony, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.

Wszyscy uczniowie otrzymali poczęstunek od Rady Rodziców.

[ Tekst:  Lidia Andrzejewska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *