Dnia 30 listopada 2023 roku uczniowie klas VI, VII, VIII mieli możliwość obejrzenia dokumentu fabularyzowanego pt. Płomień wolności – budzyńska opcja. O godzinie 9.00 rozpoczęła się projekcja dokumentu, którego autorem był nasz krajan – Pan Danielewicz.

            Przed projekcją autor dokumentu filmowego opowiedział o jego okolicznościach powstania. Uczniowie mieli możliwość poznania w jaki sposób tworzy się filmy o tematyce historycznej, a także przyswoić wiedzę na temat powstania w Wielkopolsce.

            Po emisji dokumentu Pan Danielewicz pokazał zdjęcia z nowopowstałej Izby Historii Ziemi Budzyńskiej. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była jego żona – Pani Hanna Danielewicz, która przez niemal 40 lat zbierała eksponaty. W ten sposób zachowała od zapomnienia historię ziemi budzyńskiej. Pan Danielewicz, z racji tego, że urodził się i wychowywał w Izbicy Kujawskiej, zadbał o to, że w muzeum istnieje dział poświęcony  Izbicy Kujawskiej.

            Dziękujemy za miło spędzony czas i z pewnością w najbliższej przyszłości odwiedzimy Izbę Historii Ziemi Budzyńskiej.  

[ Tekst: Kamil Kawczyński ]

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *