7 grudnia odbyła się niezwykła lekcja historii, której temat brzmiał: „Życie w późnym średniowieczu” czyli rzecz o tym, jak wyglądało życie średniowiecznych rycerzy .  Żywa lekcja historii przygotowana została ona przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”, która poprzez swoje pokazy przybliża innym historię i obyczaje minionych wieków. Tym razem przybliżyli wszystkim ważne  obyczaje , tradycje, techniki walki i uzbrojenie rycerstwa . Artyści zaprezentowali polskie zbroje, ekwipunek i wyposażenie rycerza Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się bezpieczne repliki broni. Przedstawiciele uczniów brali udział w prezentacji  kolczug , zbroi płytowej . hełmów poprzez ich przymierzanie hełmów. Ta interesująca lekcja pozostanie z pewnością na długo w pamięci uczniów.

[ Tekst: Dorota Dobisz ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *