We wtorek 30 stycznia 2024 roku zainteresowani uczniowie klasy ósmej skorzystali z zaproszenia p. Marty Pankiewicz, nauczyciela biologii z ZS w Izbicy Kujawskiej i pod opieką szkolnego pedagoga p. Krystyny Wojciechowskiej wzięli udział w  wycieczce do Gdańska. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy anatomicznej ,,Body Worlds”, której autorem jest doktor Gunther von Hagens, twórca metody plastynacji. Nie będziemy się na jej temat rozpisywać. Żeby ocenić wystawę, trzeba ją zobaczyć.
Po ciekawych doświadczeniach i niezapomnianych emocjach  podczas oglądania ,,Body Worlds” udaliśmy się na plażę w Brzeźnie, by korzystając ze słonecznej, styczniowej pogody, odbyć spacer po molo i brzegiem zimowego Morza Bałtyckiego.
Na koniec odpoczęliśmy w Galerii Bałtyckiej, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i nabraliśmy siły przed drogą powrotną do Izbicy Kujawskiej.

[ Tekst: Krystyna Wojciechowska ]