„Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty?!…” Dziś jest bardzo ważna data – 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie klasy 1 – 3 wraz z przedstawicielami klas starszych zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania bibułowych kwiatków, wiosennych kapeluszy i ciekawych nakryć głowy. Do święta powitania kalendarzowej wiosny przygotowywaliśmy się już od tygodnia, wykonując wiosenne transparenty i afisze. W przygotowaniach pomagali nam też pracownicy obsługi, którzy wykonali dla nas tradycyjną marzannę. O godzinie 9.15 uczniowie wraz z opiekunami zebrali się na placu przed szkołą. Czyniąc zadość tradycji, spaliliśmy marzannę (oczywiście przestrzegając wszelkich przepisów BHP). W ten sposób pożegnaliśmy zimę. Przyszedł więc czas na przywitanie wiosny, co zrobiliśmy śpiewająco! Przy akompaniamencie muzyki, śpiewając wiosenne piosenki,  wyruszyliśmy w barwnym korowodzie ulicami naszego miasteczka, by oznajmić całej lokalnej społeczności, że nadeszła tak wyczekiwana wiosna. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha naszych uczniów i zostanie z nami już na dobre. 

[ Tekst: Anna Buziewska ]