Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca, uczniowie klas I i II wybrali się do Centrum Kultury Browar B we Włocławku i uczestniczyli w  spektaklu teatralnym pt. ,,Czarodziejskie słowa”. Główną bohaterką przedstawienia jest Księżniczka, długo oczekiwane dziecko Króla i Królowej. Jej narodzinom towarzyszy jednak tajemnicza przestroga, która niestety po jakimś czasie się spełnia. Jak to często bywa w baśniach, także w tej toczy się walka dobra ze złem, a główna bohaterka przedstawienia podczas zmagań ze złymi postaciami przypomina wszystkim, jaką bezcenną wartość w życiu posiadają magiczne i najprostsze słowa: ,,dziękuję, proszę, przepraszam”. Dowiadujemy się także,  że w życiu warto być odważnym i mieć dobre, pełne miłości serce.

Spektakl zaprezentowany przez aktorów wrocławskiego Teatru ARTENES bardzo podobał się uczniom. Dzięki ciekawej i atrakcyjnej fabule, kolorowej scenografii, muzyce, humorystycznym momentom i wesołej interakcji z dziećmi, uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i już czekają na kolejne spotkania ze  sztuką teatralną.

[ Tekst: Bożena Szadkowska ]