22 października w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu po raz kolejny został  zorganizowany Dzień Drzwi Otwartych. Nauczyciele i uczniowie prezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia i zachęcali do podjęcia nauki w tej szkole. Oprócz kierunków przygotowujących do zawodu rolnika szkoła ma także inne ciekawe propozycje, np. naukę zawodu technika żywienia i usług gastronomicznych oraz technika architektury krajobrazu.
W ramach doradztwa zawodowego zorganizowaliśmy tego dnia wyjazd dla uczniów naszej szkoły, którzy już wkrótce staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i tym samym zdecydują o swojej zawodowej przyszłości. Młodzieżą klas VIII a, b i c opiekowały się panie: Anna Buziewska (niestety, nie ma jej na zdjęciu, gdyż pełniła rolę nadwornego fotografa), Marianna Płachecka i Krystyna Wojciechowska.
Po krótkim spotkania w auli młodzież (podobno z 21 szkół) została oprowadzona po poszczególnych pracowniach, internacie oraz po rozległym terenie szkoły. Zainteresowani mogli sprawdzić się jako operatory kombajnu zbożowego. Ponadto przed internatem odbywał się pokaz arborystyki – chirurgii drzew, a na głodnych czekał grill.
Łasuchów szczególnie ucieszył fakt, że w szkole odbywały się obchody „Tygodnia Chleba Żytniego na Zakwasie”.  Przybyli uczniowie i ich opiekunowie mogli spróbować chleba z różnorodnymi dodatkami upieczonego przez uczniów oraz produktów dostarczonych przez lokalne firmy. Było pysznie i bardzo sympatycznie.  Atmosferę tego dnia najlepiej oddają zdjęcia. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *