19 marca 2021r. uczniowie klasy I i II uroczyście pożegnali Zimę i powitali Wiosnę.

Powitanie Wiosny to dla każdego wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Podczas zajęć, spacerów, obserwacji przyrodniczych uczyliśmy się jak rozpoznawać i szukać oznak wiosny. Poznaliśmy również piosenki i wiersze o tematyce wiosennej.  Wreszcie nadszedł ten dzień – 19 marca 2021r., choć wietrzny i zimny, to udało nam się pożegnać Zimę i powitać Wiosnę.

Dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw i konkursu na „Najciekawszy strój wiosenny”. W dobrym nastroju i z radością, robiąc dużo hałasu,  wyruszyliśmy kolorowym korowodem, aby  pożegnać Zimę a powitać Wiosnę.  Pod opieką nauczycieli                       i rodziców, w towarzystwie pana dyrektora i pani pedagog spaliliśmy Marzannę. Mamy nadzieję, że Wiosna już nie długo zagości u nas na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *