W ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka, klasa 8b  spędziła przysługujący im  czas wolny od nauki na spływie kajakowym, w urokliwych okolicach Brodnicy. Blisko 20 kilometrowy spływ odbył się rzeką Drwęcą i trwał niespełna 5 godzin. Płynąc korytem rzeki, można było cieszyć oko wspaniałymi widokami, które dynamicznie zmieniały się właściwie z każdym  meandrem Drwęcej. Powalone drzewa w rzece, stare mosty, zwisające konary, ostre zakręty i często zmieniający się nurt rzeki, wreszcie wspaniałe widoki lasów, pól i łąk,  nie pozwoliły nudzić się uczestnikom wycieczki. I choć o bezpieczeństwo i prawidłowość w trakcie spływu dbało dwóch licencjonowanych ratowników WOPR, nie wszyscy wyszli na brzeg „suchą stopą”:-), co z resztą i tak wpisane jest w tego typu zabawę. Należy tutaj dodać, że nasi uczniowie w kontakcie z żywiołem zachowali się bardzo rozsądnie i odpowiedzialnie, za co należą się im gorące podziękowania. 

[Tekst: TG]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *