Z okazji Dnia Dziecka najmłodsze klasy naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do ,,Alpakarni”. Piękny słoneczny dzień sprawił, że pomysł ten okazał się ,,strzałem w dziesiątkę”. Dzieci przebywały na świeżym powietrzu, zaprzyjaźniając się z bardzo sympatycznymi zwierzątkami – alpakami. Właścicielka rancza opowiedziała dzieciom o życiu tych pięknych egzotycznych zwierząt same ciekawostki.  Ich puszyste futerko i piękne oczy sprawiały, że dzieci z chęcią je głaskały, dotykały i robiły pamiątkowe zdjęcia. Mogły także je karmić  kawałkami marchewki i spacerować  z nimi.  Piękna alpaka, której imienia niestety nie zapamiętaliśmy w zamian za kawałek marchewki, dawała słodkiego buziaka.

W trakcie pobytu dzieci uczestniczyły w warsztatach i pokazach, m.in. przędzenia i filcowania włókna alpaki.  Na terenie alpakarni był także sklepik z pamiątkami, w którym dzieci zakupiły drobne upominki. 

Alpaki, mimo naszych obaw, okazały się zwierzętami niezwykle przyjaznymi, towarzyskimi i łagodnymi. Na pewno do nich wrócimy.

[Tekst: B. Szadkowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *