15 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”. Poznajemy w niej historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne. Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami, którzy świętowali ten dzień na wiele sposobów. Punktem wyjściowym stał się film o Vashti ,,Kropka”, który obejrzeli. Później podjęli dyskusję na temat kreatywności oraz rozwijania ukrytego potencjału. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że każdy posiada jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. W tym dniu uczniowie odkrywali swoje talenty, tworząc różne prace plastyczno- techniczne, a najmłodsi wykonali bajkowe kropkowe drzewa, które zdobią korytarz naszej szkoły. Na lekcjach rozwiązywali zadania matematyczne z kropką
w tle, quizy, zagadki, kodowali swoje prace oraz słuchali piosenki o ,,Kropce”.

Mnóstwo kolorowych kropek i kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach i w klasach. Także uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kolorowe kropki i nie byli  
„w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani” J. Zwracali tym samym uwagę na to,
że naprawdę warto wierzyć w siebie. 

[Tekst: B. Szadkowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *