Koncert dla Justyny Chopinowej organizowany w naszym miasteczku, to nie jest już lokalne, ale – można by rzec – ogólnopolskie wydarzenie, które przyciąga fanów i wiele znakomitych nazwisk z całej Polski. 10. edycję tego przedsięwzięcia uświetnił występ międzynarodowej sławy pianisty Janusza Olejniczaka oraz wirtuoza gitary Adama Palmy, któremu akompaniował Tomas Celis Sanchez – ekspert w dziedzinie egzotycznych rytmów i wydobywania niepowtarzalnych szelestów.

Jak wspomniał Janusz Olejniczak, zbliżyć się do wrażliwości Chopina, nadążyć za Nim – to prawdziwa sztuka, a wykonać jego dzieła na gitarze, to rzecz wręcz niemożliwa. Chyba że ktoś nazywa się Adam Palma. I to niecodzienne zjawisko można było podziwiać, będąc na wczorajszym koncercie. Maestro dodał jeszcze, że ulubionym instrumentem Fryderyka Chopina była właśnie… gitara.

Wydarzenie zostało objęte przez Województwo Kujawsko – Pomorskie, Powiat Włocławski, Samorząd Gminy Izbica Kujawska, Parafię pw. WNMP w Izbicy Kujawskiej oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej.

[Tekst: T.G., foto: Kujawy-media.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *