Dzisiaj, w niedzielę 10 października 2021 r. przeżywaliśmy kolejny XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II, wsparcia ,,żywego pomnika” – zdolnej młodzieży z małych miasteczek i wsi. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej oraz 3 uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Izbicy Kujawskiej zaprezentowali montaż słowno – muzyczny na Mszy świętej o godz. 9:00. Nie lękajcie się!” „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi…. Rozważaliśmy najbardziej chyba znaną na świecie wypowiedź Jana Pawła II, która pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 r. podczas Mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża. Występujący mówili o lęku i nadziei płynącej od Chrystusa, sile miłości i wiary, przypomnieli fragmenty nauczania Ojca Świętego, recytowali jego wiersze i śpiewali pieśni. Ks. Proboszcz Leonard Fic podziękował występującym uczniom i ich opiekunom: J. Baszewskiej i Z. Lewandowskiej za włączenie się w obchody Dnia Papieskiego.
[Tekst: J. Baszewska]
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *