W minioną sobotę, delegacje szkół z izbickich terenów, gościły w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, na wystawie poświęconej monumentalnym grobowcom z epoki kamienia, w parku kulturowym w Sarnowie i Wietrzychowicach. W chronologicznej podróży po naszych „kujawskich piramidach” towarzyszył uczestnikom dr Piotr Papiernik – miłośnik, pasjonat a także wybitny znawca tych miejsc i czasów.

Dr Papiernik, posługując się bogatym zbiorem cennych znalezisk, inkluzywnie wprowadził zwiedzających w klimat panujący 1.5 tysiąca lat przed naszą erą. Przedstawił, jak wyglądało życie naszych przodków i ich obyczaje, a także techniki badawcze, którymi posługiwali się naukowcy przy wykopaliskach.

Organizatorem wycieczki było Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej.

[Tekst: T.G., fotografie pochodzą z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *