W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin z powiatu włocławskiego, stając się tym samym Darczyńcą. Do tworzenia Paczki dla wybranej rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną : uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaangażowanie przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 11 paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, zabawki, przybory szkolne. W piątek odbyło się wielkie pakowanie, a dziś dostarczyliśmy paczki do głównego magazynu w Choceniu. W wyładunku pomogli nam woluntariusze. Na tym zakończyło się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję. To było coś wspaniałego.
[Tekst: S. Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *