W dniach 12.09.2022- 16.09.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Tygodniu dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja ta miała na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony, co stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. W związku z tym uczniowie klas I- III gościli na zajęciach pielęgniarki: p. M. Niewiadomską i p. B. Wodnicką, które w ciekawy sposób opowiedziały dzieciom, jak mogą dbać o własne zdrowie. Utrwaliły wiadomości o zasadach higieny i prowadzeniu zdrowego trybu życia. Uczniowie klas I- III wykonali prace plastyczne pt. „To ja, wirus”. Natomiast uczniowie klas IV- VIII na zajęciach technicznych przygotowali modele przedstawiające wirusy, a na zajęciach z wychowawcą obejrzeli film edukacyjny dotyczący profilaktyki chorób zakaźnych, rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości na dolnym korytarzu zostały umieszczone tablice poświęcone omawianej tematyce i wyeksponowane prace wszystkich uczniów, którzy włączyli się aktywnie w „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.
[Tekst: Sylwia Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *