26 września, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego wydarzenia jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy. Zadaniem wszystkich klas było udekorowanie drzwi elementami charakterystycznymi dla wcześniej wylosowanego europejskiego państwa oraz założenie ubrań w kolorach flagi lub tradycyjnego dla danego państwa stroju. Tego dnia mogliśmy zobaczyć Królową Elżbietę II, brytyjskich strażników, słynnych piłkarzy i wielu innych. Nie zabrakło również słodkich wypieków. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia, który swoją atrakcyjnością przyczynił się niewątpliwie do integracji całej społeczności szkolnej, uwolnienia wyobraźni i podniesienia wiedzy.

[Tekst: Katarzyna Piskorska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *