Nasza szkoła, po raz drugi, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. W tym roku objęliśmy opieką Panią Anię samotnie wychowującą sześcioro dzieci.  Podczas zbiórki kierowaliśmy się trzema kluczowymi potrzebami tej rodziny; pralka, żywność, środki chemiczne. Dzięki hojności nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać potrzebną kwotę na zakup nowej pralki. Ogromne serce okazali również rodzice i uczniowie włączając się w zbiórkę żywności, środków chemicznych i innych potrzebnych rzeczy. Mieliśmy tylko tydzień na zrobienie paczek, ale znając naszą społeczność i chęć włączania się w akcje charytatywne nie mieliśmy wątpliwości, że to się nie uda. UDAŁO SIĘ!! Razem zorganizowaliśmy 12 paczek wypełnionych po brzegi. Dzieci otrzymały wymarzone zabawki!! Znalazły się też upominki dla mamy. W piątek rano wszystkie paczki zapakowaliśmy do busa i ruszyliśmy w drogę. Mieliśmy szansę wręczyć część paczek osobiście. Nie da się tych emocji, które towarzyszyły temu spotkaniu opisać słowami… Pani Ania była bardzo szczęśliwa i nie kryła swojego wzruszenia. Chcemy też wspomnieć jak wspaniałą osobą jest Pani Ania, która mimo swojej trudnej sytuacji życiowej znajduje chęci i czas na niesienie pomocy innym. Wspiera pobliskie schronisko dla psów zbierając i szyjąc ciepłe koce, jak tylko może wspiera też domy dziecka oddając dobrą odzież i zabawki  po swoich dzieciach. Jest to piękny dowód na to, że DOBRO POWRACA. 

W imieniu Pani Ani dziękujemy całej społeczności szkolnej.

TO BYŁA PIĘKNA LEKCJA DLA NAS WSZYSTKICH!!!

 Poniżej za zgodą rodziny kilka zdjęć z tego wyjątkowego dnia.

[Tekst: Sylwia Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *