Dnia 19.04.2023 r odbyła się w bibliotece szkolnej pierwsza wizyta uczniów klasy pierwszej. Dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki, z jej zasobami, dowiedziały się o pracy nauczyciela bibliotekarza. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Jednocześnie został zrealizowany projekt „Mała książka-wielki człowiek”, którego celem jest promocja czytelnictwa. Każdy pierwszoklasista otrzymał specjalną wyprawkę czytelniczą, w skład której wchodzi:

-„Pierwsze abecadło”-antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych
-„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”-broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania.
[ Tekst: Jolanta Stefaniak ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *