7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia oraz 75 rocznicę powstania WHO – Światowej Organizacji Zdrowia . WHO została utworzona przez ONZ, a jej celem jest pomoc ludziom na całym świecie w osiągnięciu jak najwyższego poziomu zdrowia i zwalczaniu chorób. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było „Zdrowie dla wszystkich”.

Z tej okazji na korytarzach naszej szkoły pojawiły się okolicznościowe gazetki. Wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach pogadanki o tematyce prozdrowotnej. Dzieci dowiedziały się, czym jest zdrowie i jak o nie dbać. Oglądając prezentację pt. „Światowy Dzień Zdrowia” uczniowie poznali działania WHO oraz rolę pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy: „To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra” Mahatma Gandhi.

[ Tekst: Beata Bulińska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *