29 maja w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej odbyło
się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Ekologicznym „Czyste powietrze wokół nas”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Izbicy Kujawskiej pod patronatem Gminy Izbica Kujawska. Tematyka konkursu nawiązywała do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego oraz jego wpływu na życie i zdrowie człowieka. Jego głównym  celem było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw ekologicznych wobec środowiska naturalnego. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Izbica Kujawska oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Izbicy Kujawskiej. Uczestnicy startowali w 4 kategoriach wiekowych. Zadaniem młodszych dzieci i uczniów klas I – VI było wykonanie pracy plastycznej, uczniowie klas VII – VIII rozwiązywali test
z wiedzy ekologicznej. Nagrody laureatom wręczyli: Burmistrz Izbicy Kujawskiej p. Marek Dorabiała oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Izbicy Kujawskiej p. Elżbieta Bąk. Wśród nagrodzonych dzieci znalazły się uczennice naszej szkoły: Łucja Antczak z klasy drugiej zajęła I miejsce w kategorii klas I – III oraz Oliwia Jezierska z klasy ósmej,
która uplasowała się na III miejscu w kategorii klas VII – VIII. Ponadto, każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz ekologiczny upominek: butelkę filtrującą i torbę wielokrotnego użytku. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

[ Tekst: Beata Bulińska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *