W dniu 13 października nasza szkoła obchodziła Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego odbył się uroczysty apel oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się podczas bajkowej inscenizacji, dowodząc, że zasługują na miano ucznia. Ważnym momentem apelu było pasowanie. Uroczystość ta symbolizuje przystąpienie uczniów do grona pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie, podczas którego obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia oraz pomagać młodszym i słabszym od siebie. Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym oddali hołd swoim nauczycielom, ukazując wdzięczność za trud włożony w ich rozwój edukacyjny i osobowy. Przy dźwiękach muzyki wręczono nauczycielom symboliczny kwiatek. Podczas uroczystości ogłoszone zostały również wyniki szkolnego konkursu na „Najkreatywniejszy strój kropkowy” i wręczone nagrody. Apel zakończył się wystąpieniem Dyrektora szkoły – Pana Wojciecha Graczyka, który podkreślił wagę tego dnia i roli nauczycieli w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia.

[ Tekst: Anna Buziewska ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *