Przez dwa dni, z przyjemnością, gościliśmy w naszej szkole Panią dietetyk Ilonę Drzewiecką wraz z Panią Anną Baranowską, które przeprowadziły warsztaty edukacyjne promujące zdrowe odżywianie. Zajęcia skierowane były do uczniów klas I-III oraz IV-V. Podczas warsztatów nasi wychowankowie poznali zasady zdrowego żywienia, tj.: znaczenie diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, oraz jej wpływ na zdrowe i dobre samopoczucie.  W trakcie zajęć wspólnie rozmawiali między innymi, nt.: pochodzenia i upraw owoców i warzyw, konsekwencji marnotrawstwa żywności, jej przechowywania i przygotowania oraz zalet niemarnowania żywności. Dzieci razem z p. dietetyk planowali zdrowe posiłki i przygotowywali proste przekąski i owocowe napoje. Pani Ilona, zachęcając naszych uczniów do aktywnego uczestnictwa w działaniach proekologicznych, założyła wspólnie z dziećmi małe ogródki klasowe. Teraz czeka ich pielęgnacja zasianych owoców i obserwacja ich wzrostu. Bardzo dziękujemy Pani Ilonie za przekazanie naszym uczniom ogromu ciekawych informacji na temat zdrowego odżywiania. Było smacznie, zdrowo i bez nudy!

[ Tekst: Bożena Szadkowska ]