Klasa I Szkoły Podstawowej nr 2 w Izbicy Kuj.  z wielką ochotą uczestniczyła w kolejnym ważnym wydarzeniu, jakim była wizyta w zaprzyjaźnionej aptece, niedaleko szkoły. W ramach kręgu tematycznego ,,Dbamy o zdrowie” dzieci wraz z wychowawczynią poznawały tajne zakamarki apteki, pracownię farmaceutyczną oraz miejsce przechowywania leków. Mali odkrywcy mogli zobaczyć  m.in. urządzenia, w których przygotowuje się według specjalnych receptur leki na zamówienie oraz osobiście odmierzać składniki mikstur. Panie farmaceutki pokazały dzieciom różne leki i zwróciły uwagę na to, jak powinny być starannie poukładane, aby można je szybko znaleźć. Przestrzegały także przed niewłaściwym ich używaniem.

Na koniec uczniowie po cichutku ,,wkradli” się do gabinetu kierownik apteki, która pokazała im, jak wygląda praca za biurkiem.

Wizyta  była bardzo udana. Panie farmaceutki wręczyły dzieciom pamiątkowe upominki, a pierwszaki w ramach podziękowań piękne, kolorowe laurki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *