W dniu 19.11.2021r., uczniowie klas I, II, III i IV wzięli udział w spotkaniu z policjantami KMP we Włocławku w ramach udziału szkoły w ogólnopolskim programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Gościliśmy st. asp. Ewelinę Reszczyńską, panią Edytę Olszewską, które na co dzień zajmują się działaniami profilaktycznymi oraz mł. asp. Łukasza Zielińskiego z Posterunku Policji w Izbicy Kujawskiej. Podczas spotkania uczniowie klas utrwalali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach z uwzględnieniem znajomości zasad ruchu drogowego w zakresie potrzebnym pieszym, utrwaliły numer alarmowy 112. Dodatkowo uczniowie nabyli wiadomości, dotyczące prawidłowego zachowania się w kontakcie z nieznajomymi oraz jak należy zachować się w domu kiedy zostają sami. Dowiedziały się również jakie zagrożenia mogą na nich czyhać. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały dużo pytań zaproszonym gościom.
[Tekst: Sylwia Śledzińska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *