,,Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać”!
Tym oto powiedzeniem klasy II i III rozpoczęły magiczne andrzejki. Była to kolejna wspaniała okazja do wspólnej, niezapomnianej zabawy. Ten tajemniczy dzień wróżb i czarów pobudził nieograniczone pokłady dziecięcej wyobraźni, a piękne, baśniowe stroje pomogły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń. Księgę andrzejkowych zabaw rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, przypomnienia dawnych tradycji i obrzędów ludowych oraz odczytania listu do dzieci od św. Andrzeja. Dzięki wróżbom uczniowie dowiedzieli się, kim będą w przyszłości i co ich czeka w najbliższym czasie. I tak na przykład wielu z nas, według andrzejkowej kabały, zostanie lekarzami, pilotami, ogrodnikami, hydraulikami, prawnikami czy mechanikami samochodowymi.Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Nie obyło się także bez tradycyjnych wróżb z butami, sercami, rzutem monet oraz innych szalonych zabaw. W międzyczasie zajadaliśmy się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i popijaliśmy magiczne soki. Taki dzień dał nam wiele radości i sprawił, że pojawiły się uśmiechy na wszystkich twarzach. Czy nasze wróżby się spełnią? Czas pokaże…
[Tekst: B. Szadkowska]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *